Çocuk Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Kıyafeti Seçerken Bunlara Öncelikle Dikkat Edilmeli
Çocuk kıyafetleri seçiminde çocuğunuzun cilt sağlığını göz önünde bulundurarak alışveriş yapmaya özen göstermelisiniz. Çocukların cildi oldukça hassastır. Onların cilt sağlığını bozacak, alerji yapacak ürünleri almamaya özen göstermelisiniz. Eğer mümkünse organik olan, yüzde yüz pamuk kumaş tercihi bu noktada önemli. Ayrıca kumaş tercihinde boya ve herhangi bir kimyasal içermeyen kumaş türlerini seçmelisiniz.

Çocuk kıyafetlerinde son yıllarda nefes alan kumaşlar üretilmeye başlandı. Bu kumaşlar çocuğunuzun üzerindeyken hava geçişini engellemeden cildin nefes almasını sağlar. Alerji riski taşımaz ve çocuğun cildini tahriş etmez. Bu tarz kıyafetleri seçerek çocuğunuzun sağlığını ciddi anlamda koruyabilirsiniz. Çocuk kıyafeti seçiminde dikkat etmeniz gereken şeylerden bir diğeri de kıyafetlerin yumuşak ve esnek bir yapıda olması. Yumuşak kumaşlar çocuğun cildini tahriş etmez ve zarar vermez. Esnek yapıdaki kumaşlar ise çocuğun hareket alanını daraltmaz, konfor sağlar.

Satın aldığınız çocuk kıyafetlerinin iç dikişlerinde yer alan etiketlerin bebeğinizi rahatsız etmediğinden emin olun. Özellikle alt giyim ürünlerinde etiket kısımlarının bebek bezi üzerinde kalması bebeğin cildinin tahriş olmasını engelleyecektir. Ayrıca ense kısmında bulunan etiketler de çocukların cildini rahatsız eder ve tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden satın aldığınız çocuk kıyafetlerinin etiketlerinin kumaşa baskı olarak yapılmış olanlarını tercih etmek cilt sağlığını korumanıza yardımcı olacaktır.

Çocuklarınızın kıyafetlerini yıkarken de saf su ve sabun kullanarak sağlıklarını koruyabilirsiniz. Kıyafetin kendine özel herhangi bir yıkama talimati bulunmuyorsa yüksek olmayan ısıda, kumaşı deforme etmeyecek şekilde yıkayabilirsiniz. Ütüleme yaparken de çok yüksek ısıdan kaçınmak, kıyafetlerin tahriş olmasını önler, kumaşı korur.

Bir yanıt yazın